Archiwum z 'Ogólna' Category

TuneUp 2007 za darmo

Autor: Marek
10-06-2008

TuneUp 2007 za darmo

W numerze 2/2008 czasopisma „Niezbędnik Komputer Świat” ukazała się darmowa wersja programu TuneUp w wersji 2007. Autorzy programu udostępnili tą wersję programu dla polskich użytkowników zupełnie za darmo.
Przeczytaj dalszą część artykułu »Wtyczka Noiseware

Autor: Marek
9-06-2008

Wtyczka Noiseware

Noiseware
służy do usuwania szumu z wykonanych aparatami cyfrowymi zdjęć. Dzięki wbudowanym algorytmom uczącym, nie ma potrzeby wykorzystywania profili konkretnych aparatów – program automatycznie dopasowuje parametry pracy do konkretnego zdjęcia.

Przeczytaj dalszą część artykułu »Wtyczka RealGrain

Autor: Marek
9-06-2008

Wtyczka RealGrain

RealGrain to wtyczka przeznaczona dla miłośników klasycznego, analogowego wyglądu zdjęć. Potrafi symulować ziarno charakterystyczne dla wielu rodzajów filmu, odtwarza też ich charakterystykę barwną i tonalną.

Przeczytaj dalszą część artykułu »9-06-2008

Wtyczki firmy Imagenomic

Amerykańska firma Imagenomic (strona producenta: Imagenomic – Imagination at Shutter Speed) zaprezentowała nowe wersje wtyczek Noiseware, Portraiture oraz RealGrain, przystosowane do pracy w najnowszych wersjach systemów Microsoftu i Apple.

Imagenomic jest producentem wyspecjalizowanych wtyczek do Photoshopa, służących do obróbki fotografii:
Przeczytaj dalszą część artykułu »Vista Start Menu

Autor: Marek
9-06-2008

Vista Start Menu

Jest to program zmieniający wystrój menu Start w systemie Windows XP

Za każdym razem kiedy otwierasz menu Start patrzysz na interfejs, który nie zmienił się przez ostatnie 10 lat. Co z tego, że wszyscy się do niego przyzwyczaili, skoro przy dużej liczbie zainstalowanych programów (a więc i skrótów) trudno się w nim poruszać? Ten dodatek pozwala na znaczne zoptymalizowanie całego procesu. Zamiast rozwijać długą listę nazw możesz otwierać poszczególne sekcje, które są uporządkowane pod względem logicznym.

Przeczytaj dalszą część artykułu »Analogue Vista Clock

Autor: Marek
9-06-2008

Analogue Vista Clock

Analogue Vista Clock to nowa jakość zegara na twój pulpit. Na starcie program oferuje 6 styli z Visty i można ściągnąć ich więcej. Możesz używać go jako budzika, który będzie grał domyślne dźwięki, a także będzie odgrywał ustaloną piosenkę. Możesz ustalić w które dni będzie cię budził, a program będzie włączał komputer będący w stanie hibernacji i w trybie stand by.
Przeczytaj dalszą część artykułu »suDown

Autor: Marek
9-06-2008

suDown

Odpowiednik uniksowego polecenia sudo działający w Windows XP. Pozwala użytkownikom o ograniczonych uprawnieniach wykonywać czynności administracyjne w systemie. W odróżnieniu od polecenia Run As suDown daje użytkownikowi uprawnienia administratora, NIE zmieniając jego kontekstu.
Przeczytaj dalszą część artykułu »Flash Viewer

Autor: Marek
9-06-2008

Flash Viewer

Flash Viewer 1.0 – wspaniały program do przeglądania większych zasobów plików .swf (gry, animacje, banery, elementy stron).

Jego wartość docenią napewno webmasterzy, flashowcy i posiadacze dużych zasobów plików .swf.

Program ma małe rozmiary, nie instaluje się w systemie. Przeczytaj dalszą część artykułu »System Explorer

Autor: Marek
9-06-2008

System Explorer

Rozszerzona wersja systemowego Menedżera zadań Windows. Dzięki temu narzędziu użytkownik może uzyskać więcej informacji na temat uruchomionych programów, usług i procesów w systemie. Przeczytaj dalszą część artykułu »USB Disk Security

Autor: Marek
9-06-2008

USB Disk SecurityUSB Disk Security jest programem szczególnie przydatnym gdy uzywamy często przenośnych dysków magazynujących podpinanych do portu USB. Program nie chroni całego systemu, zajmuje się tylko ochroną danych przechodzących przez USB.

Przeczytaj dalszą część artykułu »